Rodzicu,

  • Aby zapewnić dziecku bezpieczny i rzetelny proces diagnostyczny oraz nie narażać na zagrożenie pracowników placówki przyprowadź do Poradni dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z Poradni.
  • Nie przychodź do Poradni z dzieckiem, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli chcesz umówić lub odwołać wizytę zrób to telefonicznie.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o tym, że podczas wizyty w Poradni będą zachowane zasady bezpieczeństwa.
  • Przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  • Pamiętaj, że Ty także powinieneś stosować zasady bezpieczeństwa, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu. Na terenie Poradni rodzice/opiekunowie przebywają w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.
  • Dziecko powinno posiadać własne artykuły do pisania.

Szanowni Dyrektorzy!

Zwracamy się z prośbą o przekazanie wszystkim nauczycielom poniższej informacji.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełżycach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na szkolenia zdalne na następujące tematy:

„Uczeń z afazją w placówce ogólnodostępnej”- prowadzenie Agnieszka Skubik, neurologopeda

 „Okulary na ADHD”- prowadzenie Edyta Kania, psycholog

 Każdy z uczestników otrzyma link do szkolenia oraz prezentacji multimedialnej. Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu.

Prosimy o zgłoszenia chętnych nauczycieli na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 04.05.2020r. W zgłoszeniu prosimy o podanie Imienia i Nazwiska, nr telefonu, adresu mailowego oraz placówki.

Przewidujemy  również możliwość konsultacji online (np. aplikacja Messenger) w postaci czatu grupowego lub wideokonferencji,  z prowadzącymi. Chętnych prosimy  o wyszczególnienie tej informacji w mailach zgłoszeniowych.