Rodzicu,

  • Aby zapewnić dziecku bezpieczny i rzetelny proces diagnostyczny oraz nie narażać na zagrożenie pracowników placówki przyprowadź do Poradni dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z Poradni.
  • Nie przychodź do Poradni z dzieckiem, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli chcesz umówić lub odwołać wizytę zrób to telefonicznie.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o tym, że podczas wizyty w Poradni będą zachowane zasady bezpieczeństwa.
  • Przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  • Pamiętaj, że Ty także powinieneś stosować zasady bezpieczeństwa, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu. Na terenie Poradni rodzice/opiekunowie przebywają w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.
  • Dziecko powinno posiadać własne artykuły do pisania.

Jak zorganizować się podczas nauki w domu? Wskazówki dla uczniów

- PRZYGOTOWANE MIEJSCE PRACY ( posprzątane biurko, na którym znajdują się tylko
i wyłącznie rzeczy, które aktualnie służą nam do nauki min. książka, zeszyt , piórnik i lampka)

-PRZYSTĄP OD RAZU DO DZIAŁANIA (nie odwlekaj tego, co musisz zrobić na później, działaj szybko. Już przed śniadaniem usiądź na 10-15 min i zaplanuj to co masz dziś do zrobienia)

-PRZYJEMNOŚCI POZOSTAW NA KONIEC (grę na komputerze, kolejny odcinek ulubionego serialu, czatowanie w mediach społecznościowych potraktuj jako nagroda za świetnie zorganizowany czas)

-PRZYGOTUJ PLAN ZADAŃ DO WYKONANIA ( wypisz przedmioty , z których musisz wykonać zadania i odznacza te, które już wykonałeś)

-dodatkowo możecie rozpisać sobie plan na cały tydzień (wkrótce dostaniecie wskazówki)

-PAMIĘTAJCIE O ROBIENIU SOBIE KRÓTKICH PRZERW PODCZAS NAUKI  (jednak przerwę na aktywność fizyczną, rozmowę z rodzicem lub rodzeństwem lub po prostu przerwa na herbatę lub kanapkę. Pamiętaj przerwa na oglądanie TV lub grę na komputerze nie jest dobrym pomysłem, ponieważ od tych czynności bardzo trudno nam się oderwać i powrócić do nauki).

POWODZENIA!!!