Rodzicu,

  • Aby zapewnić dziecku bezpieczny i rzetelny proces diagnostyczny oraz nie narażać na zagrożenie pracowników placówki przyprowadź do Poradni dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z Poradni.
  • Nie przychodź do Poradni z dzieckiem, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli chcesz umówić lub odwołać wizytę zrób to telefonicznie.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o tym, że podczas wizyty w Poradni będą zachowane zasady bezpieczeństwa.
  • Przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  • Pamiętaj, że Ty także powinieneś stosować zasady bezpieczeństwa, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu. Na terenie Poradni rodzice/opiekunowie przebywają w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.
  • Dziecko powinno posiadać własne artykuły do pisania.

#sztukalatania

Miejski Dom Kultury w Bełżycach zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat do udziału w 2-tygodniowych warsztatach teatralnych, które odbędą się w dniach 28.06-11.07.2021 w siedzibie MDK. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 14:00-20:00. Uczestnicy projektu #sztukalatania wezmą udział w warsztatach aktorskich, tanecznych, scenograficznych, muzycznych i multimedialnych. Tematem projektu jest ochrona środowiska i zielona zmiana, do której wszyscy musimy się przygotować. Celem kursu jest rozwijanie talentów artystycznych uczestników oraz postaw proekologicznych. Warsztaty poprowadzą młodzi artyści - studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz członkowie nowojorskiego zespołu JUSTLANDED, którzy zbudowali i opatentowali pierwszą na świecie elektryczną gitarę z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi - gitarę solarną. Uczestnicy projektu wezmą udział w 2-dniowej wycieczce do jednego z najstarszych miast Górnego Śląska - Bytomia. Podczas wyjazdu zobaczymy hałdy i familoki, odwiedzimy śląskie instytucje artystyczne, w tym Teatr Tańca i Ruchu Rozbark funkcjonujący w cechowni dawnej Kopalni Rozbark, spotkamy się z emerytowanymi górnikami oraz młodymi aktywistami miejskimi, którzy opowiedzą nam jak wygląda dzisiaj sytuacja ekologiczna i społeczna miasta i regionu, które od wieków związane jest z górnictwem i przemysłem. Zdobyta wiedza zostanie następnie wykorzystana do stworzenia spektaklu finałowego, który zostanie zaprezentowany przed mieszkańcami i gośćmi na scenie MDK. Organizatorzy zapewniają opiekę pedagogiczną zgodnie z kuratoryjnymi wymogami organizacji półkolonii dla młodzieży, ubezpieczenie na czas trwania projektu oraz materiały do zajęć. W czasie wycieczki zapewnione są: przejazd autokarem, noclegi w hostelu, pełne wyżywienie, ubezpieczenie, opieka kadry pedagogicznej. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani proszeni są o wysyłanie zgłoszeń na formularzu dostępnym pod adresem: https://www.google.com/url?q=https://forms.gle/6GwhvvdSfYBcvwwU7&source=gmail&ust=1623925686216000&usg=AFQjCNHa8w3ZRK1ce3oUS5pt49DEGRymnw">https://forms.gle/6GwhvvdSfYBcvwwU7 Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 81 517 22 30 i e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W związku z pandemią COVID-19 program wydarzenia może ulec zmianie.

Sztuka wrażliwości

Dzieci w spektrum autyzmu będą mogły stworzyć pieska z gazet i ulepić z gliny morski świat, opiekunowie uszyją obciążeniową pelerynkę a ojcowie opowiedzą, co im się „pomerdało”. A wszystko to w czerwcowej Sztuce wrażliwości.

Sztuka Wrażliwości | Dieta odżywcza dla mózgu. Z czym to się je?

Czy to co jemy ma wpływ na nasze zachowanie? Podczas warsztatu dowiemy się jak powinna wyglądać dieta wyciszająca mózg oraz wzmagająca koncentrację uwagi oraz co jeść, aby uspokoić układ nerwowy. Na koniec wspólnie przygotujemy 3 proste, smaczne i zdrowe dania, które polubią nasze dzieci.
Prowadzenie: Monika Szewczak, dietetyk kliniczny, dietoterapeuta Centrum „Wybierz Zdrowie”
Kiedy: 12 czerwca, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, sala widowiskowa Grodzka 5a
Dla kogo: dla opiekunów osób w spektrum autyzmu
Zapisy: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online

całość artykułu znajduje się pod adresem: https://warsztatykultury.pl/sztuka-wrazliwosci-autyzm/

Komunikat Dyrektora

UWAGA !!!
Dyrektor Poradni przyjmuje interesantów po uprzednim umówieniu się telefonicznym lub mailowym.

Wybór dalszej drogi edukacji w czasie pandemii

W dobie pandemii zmieniło się nasze życie, reżim sanitarny, lockdown, ograniczenia w podróżowaniu itp. Również edukacja jest wyzwaniem zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Szczególne zadanie stoi przed uczniami klas ósmych oraz maturzystami – wybór dalszej drogi edukacji - szkoły średniej lub uczelni. To bardzo ważny wybór, który będzie miał wpływ na przyszłość zawodową i przyszłe życie. Istotne dla uczniów będzie zdobycie odpowiednich informacji oraz poznanie oferty poszczególnych szkół i uczelni.

Czytaj więcej: Wybór dalszej drogi edukacji  w czasie pandemii

Zaproszenie

Zapraszamy uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców na konsultacje telefoniczne z doradcą zawodowym, który udzieli pomocy w wyborze szkoły i zawodu.
Dyżur będzie pełniła Pani Irena Śmiech w dniach 22 - 26 marca 2021

pon, wt, śr - w godzinach 10 - 15
czw, pt - w godzinach 12 - 17

Zapraszamy do kontaktu

81 566 02 32